عنوان خبرتکنولوژی نوفراست در یخچال‌های BEST
(شاخه: اخبار سایت)
ارسال شده توسط shahroukh06
پنجشنبه 22 آبان 1399 - 13:17:21

سیستم های خنک کننده با استفاده از گازهای خنک کننده یا سرماساز جهت کاهش دمای داخل یخچال برای حفظ و نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.سیستم های خنک کننده با استفاده از گازهای خنک کننده یا سرماساز جهت کاهش دمای داخل یخچال برای حفظ و نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. آب شدن برفک های یخچال به دو دلیل زیر الزامی است :1- لایه های برفک بر روی لوله ها خنک کننده نقش عایق انتقال برودت را خواهند داشت و باعث کاهش ضریب انتقال برودت می شود در نتیجه سرما را کاهش می‌دهد. 2- وجود برفک در روی لوله ها، مقدار هوای جریانی برای انتفال جریان هوا توسط اوپراتورهای فن دار را کاهش می دهند، در نتیجه سرما کم می شود.

یخچال‌ها براساس عملکرد سیستم خنک‌کننده به دو دسته نوفراست و دیفراست دسته‌بندی می‌شوند:

  • یخچال‌های نوفراست (No frost) به یخچال‌های بدون برفک گفته می شوند. در یخچال های نوفراست، هیچ‌گونه یخ یا به اصطلاح برفکی درون آن‌ها ایجاد نشود. دراین یخچال‌ها روی کانال خنک‌کننده یک گرم کننده (heater) وجود دارد که در فواصل زمانی مناسب به وسیله یک تایمر فعال می‌شود. درواقع در یخچال فریزر بدون برفک نیز برفک تشکیل می‌شود ولی این برفک در فواصل زمانی مشخص توسط هیتر بخار می‌شود و عملا مصرف‌کننده برفکی نمی‌بیند. با توجه به تکنولوژی ساخت این یخچال‌ها، قیمت بالاتری نسبت به یخچال‌های دیفراست دارند.

 

  • یخچال‌های دیفراست (Defrost) یخچال‌های بابرفک با سیستم یخ‌زدایی گفته می شوند. در این نوع از یخچال های دیفراست، طراحی به گونه ای صورت گرفته است که برفک ها به صورت اتوماتیک آب می شود و از لوله خروجی، وارد ظرف تبخیر روی موتور می شود. در این قسمت، آب موجود توسط گرمای موتور یا کمپرسور یخچال بخار می گردد.این خبر از طرف وب سایت بست , best , یخچال فریزر بست , تلویزیون بست , کولر بست
( http://best-btr.com/index.php?extend.4 )